Easy Phrases – opinie o metodzie nauki języków obcych

0
(0)

Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach to już nic nadzwyczajnego, przy czym co najmniej sprawne posługiwanie się językiem Szekspira jest absolutnym minimum. Niestety, bardzo wiele osób, zwłaszcza w średnim wieku (np. wyjeżdżających za granicę do pracy), ma duże problemy z przyswojeniem nowej mowy. Na rynku istnieje bardzo wiele metod nauki języków obcych, jednak nie wszystkie okazują się skuteczne. Ważne jest, aby system nauczania był zgodny ze wskazaniami i właściwościami mózgu danej osoby – wtedy przyswajanie nowego słownictwa jest najbardziej efektywne. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku jest nowatorska metoda, opracowana przez światowej sławy poliglotę Allena Collinsa, czyli Easy Phrases. Czy działa naprawdę?

Dlaczego warto uczyć się z Easy Phrases?

Zespół naukowców, psychologów i lingwistów pod przewodnictwem Allena Collinsa dobrze wiedział, jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języków. Opracowując tą metodę skupili się oni wyłącznie na wymiernych korzyściach dla końcowego użytkownika. Korzystając z Easy Phrases, z łatwością osiągniesz wymarzony awans zawodowy i społeczny, zapewnisz sobie rozwój osobisty, wzbudzisz zazdrość otoczenia i nie będzie dla Ciebie problemem porozumiewanie się za granicą!

Gdzie leży tajemnica metody nauki Easy Phrases?

Zaledwie 14-dniowa metoda nauki języków obcych Easy Phrases została opracowana w taki sposób, aby w pełni angażować cały mózg do procesu nauczania. Inne funkcjonujące na rynku, tradycyjne metody nauczania nie wykorzystują bowiem nawet 10 procent możliwości tego genialnego narzędzia, jakim jest ludzki mózg. W większości przypadków procesów poznawczych w życiu codziennym, układ nerwowy korzysta tylko z kilku łuków odruchowych, a prawdziwy potencjał milionów połączeń nerwowych zostaje w uśpieniu. Metoda nauki Easy Phrases otwiera umysł i sięga tam, gdzie sięga tylko podświadomość.

System Allena Collinsa do nauki aktywuje bowiem obie półkule mózgowe, które mają różne zadania związane z zapamiętywanie. Lewa półkula mózgu analizuje doznania wyłącznie słuchowe, podczas gdy prawa rejestruje docierający drogą wzrokową obraz. Multimedialne fiszki Easy Phrases angażują więc wiele dróg nerwowych, dzięki czemu łatwiej zapamiętać znaczenie nowo poznanego słowa – badania wykazały, że w tym trybie ludzki mózg pracuje aż 5 razy szybciej niż zwykle!

Trzy płaszczyzny działania Easy Phrases

Metoda ta została opracowana tak, żeby niejako „przewidywać” reakcje ludzkiego mózgu. Przede wszystkim, nie stracisz motywacji do nauki języka z powodu braku widocznych efektów. Wszyscy wiemy bowiem, jak ważna jest odpowiednia motywacja i chęć do organicznej pracy. Easy Phrases gwarantuje postępy w nauce każdego dnia.

Po drugie, ten system nauki pobudza i aktywuje ludzki mózg do ponad 5-krotnie szybszej pracy. Nie dzieje się to od razu, jednak gwałtowny wzrost zdolności percepcyjnych zauważysz już po 3-4 dniach, kiedy zaczniesz chłonąć kilkukrotnie większą dawkę informacji. Po kilku dniach drogi odruchowe ulegną ustabilizowaniu i poziom aktywacji kory mózgowej będzie już zawsze pięciokrotnie wyższy w kontakcie z danym językiem.

Trzecim, może nawet najważniejszym aspektem korzystania z Easy Phrases jest fakt, że system ten automatycznie przyspiesza naukę języka obcego. Nie będzie potrzeby, aby myśleć i powtarzać słówka w pamięci w czasie wolnym – podświadomość zrobi to za Ciebie. Wystarczy wspomnieć, że metoda Easy Phrases tworzy do 15 razy więcej połączeń nerwowych aniżeli w przypadku innych systemów nauczania.

Naukowcy potwierdzają skuteczność Easy Phrases

Przygotowania tej metody nauczania języków obcych podjął się światowej sławy poliglota, 62-letni Allen Collins. Ów niesamowity człowiek włada obecnie 23 językami w perfekcyjnym stopniu i niedawno posiadł znajomość nowego, a wszystko dzięki opracowanej przez siebie metodzie.

Allen Collins w bliskiej współpracy z grupą psychologów, socjologów oraz neurologów z uniwersytetu Harvarda przeprowadził trwające kilka tygodni badania, które miały oszacować wpływ metody nauczania Easy Phrases na osiągane przez testerów wyniki. Grupę badawczą stanowiło ponad 150 osób w różnym wieku, w różnym stopniu przyswajających zadane informacje.

Wszystkie osoby w grupie badawczej były dobierane tak, aby nie prezentowały ponadprzeciętnie wysokich zdolności językowych, ani cech właściwym poliglotom – dzięki temu metoda badawcza była bardziej miarodajna. Każdy z badanych musiał na początku określić, w którym języku chciałby się dokształcać, przy czym musiał być to dla niego język kompletnie lub tylko trochę znany. Kolejnym etapem była już nauka zgodnie z wytycznymi metody Easy Phrases, mająca na celu końcowe zestawienie uzyskanego wyniku w specjalnym teście.

Po opracowaniu wyników, naukowcy nie kryli zdumienia, włącznie z testerami. Końcowy raport opracowany przez Allena Collinsa mówił, że skuteczność metody Easy Phrases oscyluje na nieosiągalnym dla żadnego innego systemu poziomie 98 procent! Tyle właśnie procent badanych opanowało wybrany przez siebie język na poziomie podstawowym lub wyższym w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Co ciekawe, znaczny postęp w nauce osiągnęli wszyscy należący do grupy testerów, więc nie licząc czasu, skuteczność Easy Phrases wyniosła 100 procent. Niektóre osoby w ciągu czternastu dni nauczyły się więcej niż jednego języka, więc można stwierdzić, że potencjał tego sposobu nauki jest dużo wyższy, niż zakładano.

Easy Phrases – opinie skuteczności metody nauki języków obcych

Po publikacji wyników badań, metoda Easy Phrases zainteresowała bardzo szerokie grono specjalistów w dziedzinie nauki języków. Jednym z nich był inny, słynny poliglota, dr Marco Anders, władający 20 językami. „Większości z języków, które znam obecnie, nauczyłem się za młodu, do 36 roku życia. Myślałem, że moje zdolności percepcyjne wyczerpały się, jednak potem trafiłem na Easy Phrases. Okazało się, że mimo podeszłego wieku, jestem w stanie nauczyć się jeszcze czegoś.” – cieszy się dr Anders.

Czy warto stosować metodę Easy Phrases? Nasza opinia

Znajomość kilku języków obcych tak właściwie nie ma ceny. To rzadko spotykana umiejętność, która może przyczynić się do sukcesu w życiu zawodowym, ale również prywatnym. Chcąc skutecznie nauczyć się języków, warto wybierać tylko najbardziej skuteczne sposoby nauki. Patrząc na opinie specjalistów i wyniki badań, taką właśnie jest metoda Allana Collinsa, Easy Phrases.

Jaka jest Twoja opinia o tym produkcie?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić ten produkt!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten produkt.

3 opinii

  • Wpłaciłam przy odbiorze na poczcie należna sumę za kurs średnio – zaawansowany i dodany kurs podstawowy .Mam kod dostępu .Nie mogę sie zalogować ,aby korzystać z kursu.prosze o kontakt.

  • U mnie wszystko było ok też pamiętam miałam problem z logowaniem ale potem zorientowałam się o co chodzi i jestem zadowolona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.