Kwas Chlorogenowy

0
(0)

Opisując spektakularne działanie ziaren kawowca wiele osób może zadać sobie pytanie, czym właściwie jest zawarty w niej kwas chlorogenowy? To po prostu ekstrakt kwasu kawowego, oraz chinowego, należący do grupy polifenoli. Wysokie stężenie kwasu CGA  możemy spotkać przede wszystkim w takich roślinach jak bluszcz pospolity, pokrzywa, głóg, a także w liściach kawowca oraz w karczochach.

Skąd się bierze kwas chlorogenowy?

Kwasu chlorogenowego niestety nie znajdziemy w czarnej kawie palonej. Ten cenny antyoksydant występuje tylko i wyłącznie w kawie zielonej (nie palonej). Jest on cenny ponieważ znajduje zastosowanie nawet w medycynie ze względu na działanie bakteriobójcze, przeciwwirusowe, oraz przeciwgrzybicze.

Odchudzające właściwości kwasu chlorogenowego

Kwas CGA800 pozytywnie wpływa na regulację naszego metabolizmu. Przyczynia się do obniżenia przyswajalności cukrów w organizmie, których nadmiar powoduje odkładanie się w formie tkanki tłuszczowej. Ponadto skutecznie wpływa na jej redukcję. Niedostateczny poziom cukru w organizmie zmusza go do skorzystania z rezerw i poboru energii, która jest nam niezbędna do funkcjonowania właśnie z tłuszczu. W ten sposób tkanka tłuszczowa ulega stopniowemu spalaniu. Tego rodzaju kurację dobrze jest wzbogacić w odpowiednią dietę a także ruch. Wybierając właściwą dietę warto zdecydować się na dietę niskotłuszczową, a także niskokaloryczną. Tego rodzaju połączenie sprawi, że efekty dostrzeżemy zdecydowanie szybciej.

Pozostałe prozdrowotne właściwości kwasu

Pomijając właściwości wspomagające odchudzanie, kwas chlorogenowy ma jeszcze bardzo wiele innych zalet. Poleca się go osobom zmagającym się z chorobami insulinozależnymi, do których zalicza się między innymi cukrzyca typu 2, czy insulino-odporność. kwas chlorogenowy doskonale sprawdza się w regulacji wahania się glukozy we krwi.  Według badań przeprowadzonych przez japońskich naukowców kwas chlorogenowy pomaga walczyć z nadciśnieniem. Badania udowodniły, że spożywanie zielonej kawy pozwala zminimalizować ryzyko wylewu i udaru mózgu nawet o jedną czwartą.

Naturalnie jak w przypadku każdego suplementu konieczne jest zachowanie odpowiedniego umiaru i stosowanie się do określonej dawki. Zalecana dzienna dawka kwasu chlorogenowego wynosi 800mg.

Dzięki przytoczonym wynikom badań i opisanym działaniom kwasu chlorogenowego, łatwiej będzie podjąć decyzję o zastosowaniu kuracji odchudzającej z wykorzystaniem preparatu zawierającego jego ekstrakt. Medyczne i naukowe potwierdzenia skuteczności sprawiają, że są to preparaty zasługujące na najwyższe zaufanie. Na koniec pozostaje jedynie życzyć jak najlepszych efektów podczas pozbywania się zbędnych kilogramów z zastosowaniem tabletek zawierających w swoim składzie kwas chlorogenowy.

Jaka jest Twoja opinia o tym produkcie?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić ten produkt!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.