L-karnityna – opinie o właściwościach odchudzających

0
(0)

Czym jest L-karnityna?

l-karnityna plus olimp labs

l-karnityna plus olimp labs

L-karnityna to środek odżywczy, występujący naturalnie i odgrywający istotną rolę procesie przemiany energii. Zajmuje się ona transportem tłuszczy do mitochondrii, które potocznie nazywa się piecami komórek. To właśnie w nich pozyskiwana jest energia z kwasów tłuszczowych. Bez L-karnityny, kwasy tłuszczowe nie mogą się przemieszczać. Tym samym, jest ona niezbędna by energia mogła być dostarczana do organów min serca, mięśni, wątroby. L-karnityna odgrywa istotną rolę w organizmie przy:

 • wytwarzaniu energii z tłuszczów,
 • zapewnianiu wytrzymałości u sportowców wyczynowych,
 • wspomaganiu regeneracji po treningu,
 • dostarczaniu energii do serca i komórek immunologicznych,
 • zapobieganiu przedwczesnemu zmęczeniu podczas treningu.

Gdzie występuje L-karnityna w organizmie ludzkim?

Organizm ma około 20-25 g L-karnityny. Komórki i organy, których zapotrzebowanie na energie jest wysokie, potrzebują wysokiego stężenia L-karnityny, bez niej nie są bowiem w stanie poprawnie funkcjonować. Organizm potrafi wytworzyć jej niewielkie ilości jednak potrzebuje do tego prekursorów – lizynę i metionię, i kofaktorów -wit.C, B3, B6 oraz żelazo. Niewystarczający poziom któregoś z tych składników, ogranicza zdolność wytwarzania L-karnityny w organizmie.

Gdzie w naszym pożywieniu występuje L-karnityna?

l-karnityna w mega kapsułkach

l-karnityna w mega kapsułkach

L-karnityna znajduje się w pożywieniu. Bogate w L-karnitynę jest czerwone mięso. Jej mniejsze ilości zawierają ryby, drób, mleko. Niemowlęta pobierają L-karnitynę z mleka matki. Produkty roślinne zawierają minimalne ilości L-karnityny. Dziennie, średnio spożywa się od 100 do 300 mg L-karnityny.

Występowanie l-karnityny w jedzeniu:

 • Dziczyzna, wołowina 100-220 mg/100 g
 • Wieprzowina, mięso z królika 20-30 mg/100 g
 • Drób 6-30 mg/100 g
 • Ryba 6-20 mg/100 g
 • Kiełbasa 1-20 mg/100 g
 • Mleko, ser, nabiał 1-10 mg/100 g
 • Grzyby 1-5 mg/100 g
 • Owoce, warzywa, orzechy 0-1 mg/100 g

Kto powinien stosować L-karnitynę?

L-karnityna jest niezbędna, szczególnie w czasie zwiększonego wysiłku oraz stresu. Ze względu na jej zdrowotny wpływ na organizm, wiele osób sięga po suplementy, które ją zawierają :

 • sportowcy wyczynowi, osoby uprawiające sport jako hobby,
 • osoby odchudzające się,
 • kobiety ciężarne lub karmiące piersią,
 • osoby starsze,
 • wegetarianie oraz osoby, które spożywają bardzo małe ilości mięsa,
 • osoby, które chcą utrzymać lub poprawić swój stan zdrowia.

Jakie korzyści daje L-karnityna sportowcom?

l-karnityna shot

l-karnityna shot

Istnieje wiele dowodów naukowych, że suplementy z L-karnityną korzystnie wpływają na sportowców oraz osoby aktywne. Chodzi tu przede wszystkim o podniesienie wytrzymałości, co wiąże się z opóźnieniem uczucia zmęczenia, organizm szybciej się również regeneruje. W dodatku, u sportowców, którzy stosują L-karnityną zaobserwowano mniejszą ilość wolnych rodników, zmniejszenie uszkodzeń tkanek, mniejsze zakwaszenie mięśni po treningu. L-karnityna ma również wpływ na przyśpieszenie spalania tłuszczy, zmniejsza rozpad aminokwasów, pobudza również syntezę białka, co sprzyja tworzeniu beztłuszczowej masy ciała. Można powiedzieć, że L-karnityna zapewnia organizmowi swoisty trening. Wzmaga zadowolenie podczas aktywności fizycznej, szybciej można wtedy również przejść do wyższej intensywności treningu.

Czy L-karnitynę uważa się za środek dopingujący?

L-karnityna nie ma statusu środka dopingującego, nie jest więc na żadnej liście środków dopingujących. Jest to jak najbardziej naturalny środek odżywczy, który znajduje się zarówno w pożywieniu, jak również i w organizmie ludzkim. Wspomaga jednak sportowców w chwilach zwiększonego wysiłku. L-karnitynę stosowali najlepsi sportowcy igrzysk w roku 1980, i nadal wielu sportowców to robi.

Czy L-karnityna może pomóc w odchudzaniu?

l-karnityna w płynie

l-karnityna w płynie

L-karnityna dzięki swojemu działaniu w organizmie, może być długoterminowym środkiem odchudzającym. Tu jednak warto zaznaczyć, że samo stosowanie L-karnityny nie wpłynie na redukcję wagi. Badania dowodzą, że stosowanie L-karnityny w połączeniu z dietą o obniżonej kaloryczności, a także wprowadzenie aktywności fizycznej, pomaga osiągnąć optymalną wagę. Ponieważ substancja ta przyśpiesza proces spalania tłuszczy, jeżeli jest spożywana razem z nimi, sprawia, że są one spalane i nie odkładają się w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. L-karnityna może również wpływać na obniżenie lipidów we krwi. W badaniach na zwierzętach wykazano ponadto, że L-karnityna może zmniejszać poczucie głodu, co sprawia, że redukowana jest ilość spożywanego pokarmu.

Jaką rolę pełni L-karnityna, jeśli chodzi o serce?

Serce pracuje stale, jest przy tym najważniejszym organem. Aż 70% energii, jaka jest potrzebna do jego pracy, pozyskiwana jest z kwasów tłuszczowych. Z tego powodu serce zawiera wysoką ilość L-karnityny. Samo nie może jednak jej wytwarzać, uzależnione jest tym samym od dostaw tego składnika wraz z krwią. Badania potwierdziły zbawienny wpływ L-karnityny w przypadku chorób serca, szczególnie w arytmii oraz złogów tłuszczowych. Tym samym, substancja ta wspomaga utrzymanie serca w dobrym stanie.

Czy można stosować L-karnitynę podczas ciąży i przy karmieniu piersią?

Zapotrzebowanie na L-karnitynę wzrasta w czasie ciąży a także w czasie karmienia piersią. Nie sposób tego zapewnić tradycyjną dietą. Znaczne obniżenie poziomu L-karnityny w organizmie można zauważyć już w 12 tygodniu ciąży. Dlatego wskazana jest suplementacja tą substancją.

Dlaczego starszym ludziom trudno jest spożywać wystarczającą ilość L-karnityny?

l-karnityna trec nutrition

l-karnityna trec nutrition

Zdolność do tworzenia przez organizm L-karnityny zmniejsza się wraz z wiekiem. Dodatkowo, starsi ludzie redukują spożycie mięsa, co prowadzi do spadku spożycia L-karnityny. Z wiekiem zwalnia również metabolizm tłuszczy, co skutkuje ich odkładaniem. Białka tworzące mięśnie ulegają rozpadowi, co sprawia, że zmniejsza się masa mięśniowa. Dostarczenie organizmowi L-karnityny może pobudzić spalanie tłuszczy więc suplementacja tą substancją w przypadku ludzi starszych jest wskazana, ponieważ pozwala na dłużej zachować siły i witalność.

Czy u wegetarian może dojść do niedoboru L-karnityny?

Dieta wegetarian zawiera niski poziom L-karnityny, jest w niej również niewiele prekursorów, które są potrzebny by organizm sam sobie ją wyprodukował. Dlatego, wegetarianie ją obniżony poziom L-karnityny a objawia się to szybszym męczeniem się, obniżona sprawnością. L-karnitynę Carnipure otrzymuje się poprzez fermentację, nie jest wyciągiem z mięsa, więc doskonale nadaje się dla wegetarian.

Jak zażywać L-karnitynę?

L-karnitynę zażywać należy rano, w porze obiadu lub wczesnym popołudniem. Osoby, które uprawiają sport, powinny zażywać je około 30 -60 minut przed planowanym wysiłkiem. Odradza się zażywanie substancji tej przed snem czy w ogóle wieczorem, może ona bowiem pobudzać organizm, powodując bezsenność. L-karnitynę stosuje się w dawkach 500-1000mg, w trakcie lub po posiłku.
L-karnityna Carnipure to substancja rozpuszczalna w wodzie, jej nadmiar wydalany jest tym samym przez nerki.

L-karnityna wykazuje najlepsze działanie w połączeniu z treningiem wytrzymałościowym!

Czy L-karnityna ma skutki uboczne?

L-karnityna to substancja, która występuje w naszym organizmie, w pożywieniu dlatego jest to substancja bezpieczna. Można ją stosować długoterminowo bez obaw o wystąpienie skutków ubocznych. Bezpieczne dawki dla człowieka to 2g tej substancji na dobę.

Jaka jest Twoja opinia o tym produkcie?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić ten produkt!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten produkt.

73 opinii

 • Ostatnio sporo biegam i znajomi polecili mi l-karnitynę. Świetnie się sprawdza przy wspomaganiu regeneracji po treningu.

 • Ja l-karnitynę w płynie stosuje od 5 tygodni i jak na razie nie widać żadnych efektów

  • Napisane jest w artykule, że samo spożywanie l-karnityny nic nie da bez odpowiedniej diety i treningu. W zasadzie dieta to podstawa! Sprawdziłam na sobie, więc wiem co mówię. A wracając do l-karnityny, widzę zdecydowaną poprawę mojej wytrzymałości podczas treningu, kiedy nie zapomnę o tabletkach l-karnityny – niestety nie zawsze pamiętam o jej wzięciu 🙂

 • l-karnityna moim zdaniem nie pomaga w odchudzaniu, pic na wodę, stosowałam ją 3 miesiące i efektów żadnych nie było widać

 • Mi jako osobie bardzo aktywnej sportowo, L-karnityna naprawdę pomaga. Poczułam, że zmęczenie podczas treningów znacznie się opóźnia. Także mogę śmiało polecić

 • tabletki z l-karnityną biorę zawsze przed treningiem (ale nie przed każdym treningiem, tylko wtedy gdy czuję się zmęczona albo osłabiona albo po prostu mam lenia ;D). Nie wiem czy na prawdę działają pobudzająco, czy to tylko wmawia mi moja psychika, ale spełniają swoje zadanie. No i na pewno są zdrowsze od jakiegoś energydrinka.

 • Stosuje już 2 miesiące, chciałam schudnąć na lato, póki co zaskakujących efektów nie widać. Udało mi sie do tej pory spalić 3 kg. Mam nadzieje że w połączeniu z aktywnością fizyczna uda mi sie dobić do 10 kg.

 • Jeśli chodzi o efekty to naprawdę nie zauważyłam! Stosowałam l-karnitynę jakieś 3 miesiące i moim zdaniem jest to środek placebo

 • Zażywałam L-karnitynę i tak jak napisali z treningiem wytrzymałościowym daje najlepsze rezultaty, bo bez treningu to tak średnio. Ale obawiam się że podobne rezultaty mogłabym osiągnąć samym treningiem i dietą, a pieniądze przeznaczone na L-karnitynę zatrzymać w portfelu.

 • L-Karnityna to mój ulubiony suplement wspomagający odchudzanie. W połączeniu z aktywnością można zgubić nawet 10 kg w miesiąc

 • Samo stoswanie l-karnityny nic nie pomoże, trzeba włączyć do niego aktywnosc fizyczna i na pewno widać będzie efekt. Ja stosuje od 3 tygodni i widać efekty.

 • Witam, dla mnie L-karnityna pomogła. Miałam zwolnioną przemianę i dlatego nie mogłam schudnąć. Trochę ruchu i ograniczenie wielkości posiłków w połączeniu z L-karnityną działa.

 • Stosuje L-Karnityne ale takzewłączyłam do niej aktywnośc fizyczną i na pewno widać będzie efekt. Ja stosuje od 5 tygodni i widać efekty. dzięki niej szybciej regeneruje się po treningu.

 • L-karnityne zaczęłam stosować jako pomocnik w odchudzaniu i niestety się zawiodłam. Oczywiste, że bez diety niczego się nie osiągnie, ale moim zdaniem l-karnityna poprostu nie działa, przez 2,5 miesiąca nie zauważyłam żadnych efektów jej stosowania

 • sprawdzony sposób na odchudzanie, -20kg w 2 miesiące, brak efektu jojo – http://bit.ly/2jeNxb4

 • wiecie co ludzie jak wy mozecie wierzyc w te brednie, nie oceniam bo sama chcialam bez wysilku schudnąć, ale tak nie da rady… kupilam tabletki z l-karnityną w necie za ponad stowke ale nic z tego dopiero jak wzielam sie za cwiczenia jakis efekt widac… nie wierzcie ze siedzac w domu futrujac sie frytkami i nic nie robiac schudniecie!!!!!!.. pilnujcie się naprawde bo po urodzeniu 2 dziecka i zaczeciu brania przekletych zastrzyków na antykoncepcje( czego nikomu nie polecam) przytylam 10 kilo co dla mnie jest masakrą!!! tez wpadłam na szybkie zbycie wagi ale nic to nie dało….dopiero jak zaczelam cwiczyc i zmniejszyłam porcje jakie jadłam w ciagu dnia cos poskutkowało znowu mieszczę sie w spodnie sprzed ciązy( chociaz przed zastrykami tez sie w nie miesciłam!!!)

  • A może lepiej pisać coś z głową? Czy autor tekstu o L-Karnitynie napisał, że pomoże nawet gdy ktoś wpierdziela frytki? Czy było tam coś nt zastrzyków antykoncepcyjnych? Pisz na temat. A Swoje żale wylej na własnym blogu czy fejsbuku :]

  • Możesz pisać na temat z sensem?

  • Kochana też cierpię po tych diabelskich zastrzykach !!! 6 kg do przodu i nie mogę zrzucic 🙁

 • Zażywam ten suplement i dodatkowo stosuje dietę, efekty są niezbyt zadowalające. Nie widzę żadnej różnicy w stosunku do czasu kiedy stosowałam wyłącznie dietę

 • Witam serdecznie, brałem l-karnityne przez 6 tyg.,i przez te 6 tyg. 2 razy dziennie chodzilem na szybki 45min spacer i schudlem 10 kilo, więc moim zdaniem l-kanityna dziala w jakimś stopniu, im wiecej na niej cwiczysz tym szybciej chudniesz

 • Wiadomo, że nie stworzono specyfiku, który w magiczny sposób pozbywa się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale jeśli chodzi o L-karnitynę, to spotkałam się z głosami potwierdzającymi jej skuteczność w walce z kilogramami. Człowiek się nie przekona, póki nie spróbuje.

 • Natalia.. w połączeniu właśnie z ćwiczeniami można uzyskać super efekt. Jeśli ktoś wierzy, że siedząc na kanapie i przyjmując tabletki będzie chudł, to się myli i może w ogóle nie zaczynać jakiejkolwiek kuracji odchudzającej. Tylko połączenie ćwiczeń z odpowiednim suplementem może przynosić właściwy skutek.

 • kariolcia1110

  L-Karnityna – cóż, na pewno jest to środek ważny dla naszego organizmu, jednak czy faktycznie wspomaga on odchudzanie? Nie wydaje mi się. Skoro znajduje się on w produktach najbardziej tuczących i kalorycznych, to raczej nie będzie on miał cudownego wpływu na nasze odchudzanie.

  • smallbrainpacker

   Idąc -zaznaczam – Twoim tokiem rozumowania -a nie przyszło Ci do głowy, ze właśnie dlatego w nich jest? Aby wspomagać spalanie tych właśnie produktów? Zwłaszcza, że są pochodzenia naturalnego?
   O cudach też nie ma w artykule mowy – to tylko Twoje wyobrażenie, że chciałabyś cudów…magiczna pigułka i już tyłek mniejszy…. niestety tak nie ma. Ludzie którzy ćwiczą mają dużo większą świadomość swojego ciała, dlatego ich opinie są miarodajne. Mimo woli na treningu obserwujesz reakcje swoje / organizmu.Szybko wyłapujesz, czy coś przynosi efekty, czy nie. Po prostu potrzeba pracy nad sobą i swoim ciałem, którą to pracę l-karnityna wspomaga. Chcesz magii – żyj dalej światem fantazji 😉

 • Kiedyś stosowałem l karnityne 🙂 Ćwiczyłem sam w domu plus dieta schudłem ponad 10 kg w 1.5 miesiąca. Po preparacie nie czułem takiej ochoty na słodycze, l karnityna dawała mi kopa i miałem chęć i siłę ćwiczyć. Może to podświadomość nie wiem ważne ze działało. Z tego co słyszałem to naturalny enzym organizmu. Napędowy każda tabletka to sama w sobie chemia i obciąża żołądek . Teraz też kupiłem bo znów pasuje zrzucić na kilka kilo. Ostatnio zazylem popołudniu i miałem takiego powera ze przebieglam z przerwami oczywiście osiedle zaznaczę ze w życiu nie biegalem a ostatnio mam prace siedząca wiec w ogóle zero ruchu jak przychodzę po 10 godz to nic mi się nie chce a tu dostałem kopa i poszedłem. Nie czułem zmęczenia. A to tez ważne nawet przy ćwiczeniach . Osoby które nie lubią i nie ćwiczą mogą mieć większą siłę do tego. Ja mogę polecić l karnityne jedyne co to to ma sens przy jakimkolwiek ruchu i diecie pozdrawiam !

 • Wszystko zależy od organizmu. Osobiście kiedyś stosowałam l-karnityne w płynie, która wcale na mnie nie działała. Kupiłam CLA z zieloną herbatą I to był strzał w dziesiątkę . Bardzo dobrze spełnia swoją rolę w szczególności daje mega powera po 30 minutach aż chce się żyć i mogę nieprzerwanie albo ćwiczyć , albo np myć czy sprzatac .

 • Hej, tak jak mogliście przeczytać w artykule, sama L-karnityna nic nie da bez odpowiedniego dawkowania, w miarę zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej. W momencie jej stosowania wzrasta nasza wytrzymałość więc np. możemy dłużej biegać lub ćwiczyć, a co za tym idzie chudnąć. Jeżeli ktoś myśli że jak będzie łykał L-karnityne i pójdzie raz w tygodniu na spacer to raczej niech nie czeka na super wyniki. L-karnityne stosują osoby bardzo aktywne fizycznie, które są o wiele bardziej zdyscyplinowane i przestrzegają diety. Umówmy się że jeżeli mamy jakiegoś delikwenta który zdrowo się zaczyna odżywiać i w miare intensywnie trenuje to w ciągu miesiąca schudnie około 4 kg. Z L-karnityną powinien osiągnąć 1,5kg więcej. Pozdrawiam

 • Karnityna bardzo pomaga 🙂 Ja zaczełam sie odchudzac kilka miesiecy przed slubem i weselem, ale jak juz bylo po to pomyslalam – a dlaczegoby nie dbac o siebie dalej? 🙂 i tak sie zaczeła moja przygoda. Do tego zestawy cwiczen, zdrowe odzywianie, zadnych posilkow po 19:)

 • jestem biegaczem juz od kilku dobrych lat, postanowiłem prztestować karnitynę i czuję lekkie efekty. Dzięki karnitynie poprawiła się moja wytrzymałość i wydolność, co jest niezbędne na dlugich dystansach

 • chyba się skuszę wypróbować. niedawno zaczęłam troszeczkę trenować i zakwasy jakie mam to ból przez prawie tydzień. więc pasuje zainwestować w coś co mi pomoże się z tym uporać 🙂

 • sprawdzony sposób na odchudzanie, -20kg w 2 miesiące, brak efektu jojo – http://bit.ly/2jeNxb4

 • Dzięki L-karnitynie mam więcej energii w ciągu dnia. Szczególnie sprawdza się jako pomocnik przy ćwiczeniach-mam więcej siły, a w dodatku szybciej zrzucam kilogramy niż wcześniej.

 • Stosuję już 3 miesiące, efekty nie są piorunujące, ale są 🙂
  Myślę, że będzie coraz lepiej, chcę schudnąć do maja do ślubu i mam nadzieję, że teraz jak będzie trochę wolnego to będzie też czas żeby poćwiczyć i to wszystko w połączeniu da jakiś fajny efekt. 😉

 • Ktoś wyżej napisał, że trzeba ją dobrze dawkować oraz odpowiednio przy tym się „zachowywać” i to racja. Samo branie niczego nie da, trzeba od siebie coś dołożyć czyli np. ćwiczyć i wtedy dopiero można mówić o efektach.

 • no ostatnio piłam wieczorem i teraz wiem dlaczego spać nie mogłam od dziś piję tylko z rana na śniadanie . ale herbatka smaczna

  • Witam,
   od kilku miesięcy staram się zgubić zbędne kilogram, do tej pory szlo mi kiepsko, aż koleżanka poleciła mi L-karnityne. Ćwiczenia plus ten suplement diety dały mi -15 kg. Jestem bardzo zadowolona z działania i z efektów, nie ma co się zastanawiać tylko kupować i zrzucać kilogramy 😉

 • Dwa lata temu postanowiłem, że będę ćwiczył jeszcze więcej. Niestety, nie na wszystko co zaplanowałem miałem siłę, przez co nie dość, że nie wywiązywałem się z postanowień, to mało chudłem. Na szczęście dzięki L-karnitynie nie będę już miał żadnego z tym problemu 🙂

 • Mam do Was pytanie. Brałam w tym miesiącu l-karnitynę olimpu, co prawda nie do końca regularnie, ale brałam. Dobrze się w sumie po niej czułam.. Dlatego mam pytanie, czy l-karnityna może spowodować opóźnienie okresu? pozdrawiam

 • bardzo dużo ćwiczę i ten produkt jest stworzony dla mnie. Pomaga mi zrzucać kilogramy, a w dodatku dodaje mi energii na siłowni

 • czy l-karnityna może zapobiegać zawałowi serca? moja mama niedawno miała pierwszy i boję się, że może mieć drugi

 • Sama L-karnityna nie spowoduje że zgubimy 10 kg, musimy też ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. A wtedy będziemy mieli fit sylwetkę

 • Regeneruje i pomaga chudnąć 🙂
  Do treningów w sam raz.
  Kochani, dbajcie o siebie, bo na starość będzie lipa.
  A sprawdzone suplementy naprawdę dużo dają 🙂

 • sprawdzony sposób na odchudzanie, -20kg w 2 miesiące, brak efektu jojo – http://bit.ly/2jeNxb4

 • Wydaje mi się, że osoby, które są niezadowolone ze stosowania tego produktu, prawdopodobnie po prostu stosowały tylko ten produkt i liczyły na cuda. Tak już wyżej ktoś wspomniał, ruch jest bardzo istotny. A połączenie właśnie aktywności fizycznej i stosowania tego suplementu daje zajebiste efekty. Trzeba tylko chcieć.

 • Od ponad roku trenuję pływactwo. Na basenie spędzam kilka godzin w tygodniu, połowę tego czasu pod bacznym okiem instruktora. W czasie wakacji zauważył, że dziej się coś złego, moja siła zaczęła spadać, ja wyglądałam na co raz bardziej zmęczoną. Po badaniach krwi, poprawieniu diety, polecił mi, chociaż się wzbraniałam, zacząć przyjmować różne suplementy w tym l-karnityne i kompleks witamin. O ile wyniki poprawiam teraz wolno, o tyle znacznie poprawiło się moje samopoczucie i zniknęły dziwne cienie z okolic oczu i podbródka.

 • Suplement jest bardzo dobrym spalaczem, stosując go w przeciągu 2,5 miesiąca straciłem ponad 15-17% tkanki tłuszczowej

 • Sporo pływam, przez to gubię dużo energii, później mój organizm potrzebuje się zregenerować, stosuję od pół roku L-Karnitynę. Pomaga mi w 100%.

 • Czy produkt działa bardzo na jelita?mam dosc wrazliwy zoladek i muszę uważać na to co jem, nke wiem jak działa l karnityna dokladniej, jakies opinie ?

 • Co jeżeli ćwiczę wieczorami około 18? Powinnam zażywać l-karnityne tuż przed treningiem czy rano ?
  Pozdrawiam !

 • Ja stosune L karnityne. I efekty widac. Wszedzie pisze ze L karnityna wspomaga a nie odchudza. Jezeli ktos mysli ze wezmie tabletke i schudnie to nie wiem na jakim swiecie zyje. Dieta , cwiczenia + L karnityna = – 15 kg w 2.5 miesiaca.

 • Witam,proszę o poradę. Chcę wprowadzić l-karnitynę, jeśli chodzi o przyjmowanie to przeczytałam, że robi się to po posiłku i ok 30-60min przed treningiem. Ja biegam co drugi dzień ale o 6 rano na czczo. Więc jak powinnam ją przyjąć, przed biegiem 30min ? Ale biegam na czczo wiec to nie będzie po posiłku. Sama nie wiem.

 • Zgodzę się z przedmówcą. Ćwiczenia, odpowiednia dieta, codzienna aktywność fizyczna (nawet szybki chód) i będzie ok. Warto również uzupełniać swoją wiedzę o dodatkowe informacje, stosować różne diety, które przede wszystkim muszą w sposób odpowiedni nawodnić i odżywić organizm.

 • Stosuję L-karnitynę w połączeniu z niskokaloryczną dietą i aktywnością fizyczną (godzina aerobiku 5 razy w tygodniu). Dzięki temu połączeniu w miesiąc zrzuciłam 7 kg. Nie odczuwam głodu, a podczas treningu (choć nie jest nie wiadomo jak intensywny) wylewam z siebie siódme poty 🙂 Jestem bardzo zadowolona, że po nią sięgnęłam. Polecam

 • Ja zaczalem brac l karnityne nie w celu odchudzania, ale by podniesc wytrzymalosc w pracy poniewaz duzo pracuje fizycznie i ramiona juz nie wytrzymywaly. Jestem zadowolony z efektow, moge wiecej zrobic, ramiona nie bola i bicepsy urosly 😉 Duza poprawa wytrzymalosci, a dzieki temu napewno i latwiej sie odchudzic bo dluzej mozna trenowac bez zmeczenia.

 • Po pierwsze to ruch po drugie (może dieta zbyt dużo powiedziane ) ale wyeliminowanie z produktów które spożywamy cukier i tym podobne A po trzecie to zależy jaka L carnitynie bierzecie jak kupujecie najtańszy bubel to się nie dziwcie ze nie macie efektów popatrzcie sobie ma dawki ja stosuje 1000mg i nie narzekam na brak efektów

 • Dużo o L-Karnitynie dowiedziałam się czytając artykuły w serwisie Adamed.Expert i wiecie co? Faktycznie pomaga w odchudzaniu. Istnieje wiele faktów i mitów, ale ten artykuł świetnie wszystko wyjasnia – zachęcam do lektury 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.