Zielona Kawa – opinie o tabletkach green coffee

0
(0)

Na rynku preparatów na odchudzanie już dawno nie było środka, który budzi tak wielkie emocje i rozpala nadzieje wielu ludzi. To zielona kawa, o której w Internecie można przeczytać dosłownie wszystko. My natomiast skupiliśmy się na faktach i w poniższym artykule spróbujemy przedstawić wyniki, które mogą robić wrażenie.

Czym jest zielona kawa?

Wielu z nas kosztowało w swoim życiu różnych rodzajów kawy, ale tylko nieliczni próbowali kawy zielonej. Co ją charakteryzuje? Mdły smak i niewielka ilość aromatu. Nie chodzi tutaj jednak o jej walory smakowe. Są to po prostu ziarna, które nie zostały poddane obróbce termicznej – suszeniu i paleniu.

Dzięki temu właśnie, ziarna kawowca zachowują swój naturalny, zielony kolor i wszystkie właściwości zdrowotne, przez co rozumie się także obecność unikalnych substancji chemicznych. Niektóre z nich są bowiem wrażliwe na ciepło i rozkładają się pod wpływem temperatury – właśnie z tego powodu, zwykła kawa ich nie zawiera.

Są to przede wszystkim substancje utleniające – polifenole, których zielona kawa zawiera całe mnóstwo. Poza tym, ziarna tej rośliny dostarczają szeregu witamin i minerałów, chroniących serce i naczynia krwionośne.

Najciekawszym z punktu widzenia dietetyki związkiem jest jednak kwas chlorogenowy, oznaczany również skrótem CGA.

Kwas Chlorogenowy CGA – czemu jest tak skuteczny?

Chemicznie należy do grupy wspomnianych wcześniej polifenoli i jest estrem kwasu chinowego i kawowego. Jego działanie opiera się na regulacji komórek do współdziałania z jednym z hormonów trzustki – insuliną. Według stale prowadzonych badań, kwas chlorogenowy może spowalniać wydzielanie glukozy do układu krwionośnego po posiłku, a także zwiększa czułość komórek na wyżej wspomnianą insulinę.

Co to oznacza w praktyce? Po posiłku organizm nie zapada w stan uśpienia i metabolizm pracuje na wysokich obrotach. Cukry proste nie są przekształcane w tkankę tłuszczową, przez co osoba zażywająca ekstrakt z zielonej kawy stopniowo przestaje przybierać na wadze. Spowolnienie odkładania się tkanki tłuszczowej jest jeszcze korzystne dla kondycji narządów wewnętrznych, przede wszystkim serca i wątroby. Kwas chlorogenowy skutecznie blokuje osadzanie się złogów tłuszczowych w przewodach wątrobowych i układzie wrotnym wątroby, zapobiegając jej niewydolności.

Pobudzony przez zieloną kawę metabolizm pozwala de facto przyjmować większe porcje kalorii, przez co pacjenci nie muszą stosować drakońskich, wyniszczających organizm diet – to również ma znaczenie dla kondycji narządów oraz kośćca.

Poza tym, kwas chlorogenowy posiada ponadto właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i oczyszczające, co maksymalizuje efekty kuracji odchudzającej.

Początki badań nad zieloną kawą

Kawa jako roślina była już obiektem tysięcy badań na całym świecie. Zielona kawa natomiast jest badana przez cały czas, a pod lupę brane są przede wszystkim jej „odchudzające” właściwości.

Jedno z pierwszych badań przeprowadził zespół włoskich naukowców, którzy postanowili przetestować działanie kwasu chlorogenowego na myszach. Podczas trwania tego testu, myszy przez dwa tygodnie dostawały karmę z domieszką ekstraktu z zielonej kawy i trójglicerydów, które to miały być właściwym wskaźnikiem przyswajalności tłuszczów. Dzięki takiemu zestawowi możliwe było określenie, w jaki sposób substancje chemiczne zawarte w zielonej kawie wpływają na objętość tkanki tłuszczowej u gryzoni.

Wyniki badań okazały się bardzo obiecujące, bowiem w grupie badawczej zaobserwowano około 1 procentowy spadek masy ciała w porównaniu do grupy kontrolnej. Co ciekawe, u myszy spożywających karmę z domieszką kwasu chlorogenowego zaobserwowano spadek otłuszczenia wątroby oraz poprawę metabolizmu komórkowego.

Tym samym przypuszczenia badaczy potwierdziły się, a zielona kawa stała się odtąd obiektem wielu badań laboratoryjnych.

Temat do telewizji

Rosnąca w kuluarach popularność zielonej kawy sprawiła, że postanowił się nią zająć doskonale znany w Stanach Zjednoczonych, sam Dr Oz. Jego zespół wykonał badanie, które zdaniem Dr Oza miało jednoznacznie potwierdzić skuteczność kwasu chlorogenowego.

W badaniu wzięło udział 100 kobiet – jedne z nich otrzymywały CGA, a inne środek placebo. Wszystkie panie były poproszone o to, by w trakcie trwania testu nie zmieniały swoich nawyków żywieniowych, a także poziomu aktywności fizycznej. Każda z nich miała dokładnie notować wszystko w specjalnie prowadzonych dziennikach.

Po kilku tygodniach badań stwierdzono, że kobiety przyjmujące CGA zanotowały średni spadek masy ciała na poziomie 0,9kg, podczas gdy u pań przyjmujących placebo zaobserwowano spadki około 0,45kg.

Sam Dr Oz zdawał się być zaskoczony tak dobrymi wynikami badań. Zachęcił wszystkie kobiety mające problem z nadwagą do korzystania z ekstraktu z zielonej kawy, ale również zwrócił uwagę na kilka istotnych szczegółów dotyczących odpowiedniego preparatu. Według niego należy:

 • szukać produktów z jak największą ilością CGA w składzie,
 • omijać preparaty ze zbyt dużą ilością wypełniaczy i substytutów,
 • zwrócić uwagę na znaczenie słowa „czysty” – jest ono powszechnie używane w strategii marketingowej i w kwestii ekstraktu z zielonej kawy może nie znaczyć zbyt wiele.

Nie tylko Dr Oz

W show Dr Oza przedstawione zostały w zasadzie już znane ustalenia. Za ich odkrycie odpowiada natomiast zespół badaczy z Uniwersytetu w Scranton w USA, któremu przewodniczył światowej sławy naukowiec Joe Vinson. W teście uczestniczyło 8 kobiet i 8 mężczyzn, którzy zostali poddani tzw. podwójnie ślepej próbie.

Taka technika jest powszechnie wykorzystywana przez naukowców i charakteryzuje się tym, że ani osoby badane, ani osoby badające, nie mają dostępu do kluczowych informacji na temat prowadzonych badań. Dzięki temu nie mogą pośrednio i nieświadomie wpływać na jego wynik.

Badanie polegało na tym, że przez okres 6 tygodni ochotnikom aplikowano dwie dawki ekstraktu z zielonej kawy. Dla jednych było to 1050mg na dobę ( trzy razy dziennie po 350mg), druga grupa otrzymywała 350mg dwukrotnie w ciągu doby, trzecia grupa przyjmowała zaś placebo. Dodatkowym założeniem badań, tak jak w przypadku testów Dr Oza, była całkowita niezmienność nawyków żywieniowych i poziomu aktywności fizycznej wśród badanych.

Wyniki badań dały zdumiewające rezultaty – w pierwszej grupie spadek wagi wynosił średnio 2,02kg, w drugiej 1,54kg, a u osób przyjmujących placebo nie odnotowano żadnych różnic. Ogólnie rzecz ujmując, ubytek masy ciała u wszystkich badanych wyniósł ok. 10,5%, zaś procentowa zawartość tłuszczu w organizmie okazała się mniejsza o około 16 punktów.

Warto pamiętać, że wspomniane wyniki zostały osiągnięte bez żadnych zmian w diecie oraz aktywności fizycznej. Jak tłumaczy Joe Vinson, zielona kawa może być jeszcze bardziej skuteczna. „Gdyby stosowanie odpowiedniej dawki ekstraktu z zielonej kawy było poparte zoptymalizowaną dietą oraz większą aktywnością fizyczną, mielibyśmy do czynienia z dużo większymi spadkami masy ciała przez okres badawczy” – mówi badacz. Dodaje, że w trakcie obserwacji nie odnotowano żadnych przykrych konsekwencji zażywania zielonej kawy.

Można więc stwierdzić, że ów suplement jest całkowicie bezpieczny dla organizmu człowieka i w pełni metabolizowany.

W pogodni za dobrym zdrowiem

Jeśli chodzi o poszukiwanie prozdrowotnych właściwości jakiegokolwiek produktu, to chyba nie ma w świecie większego autorytetu niż Japończycy. Wpływ CGA na organizm człowieka postanowił zbadać zespół uczonych pod przewodnictwem Yoshihiro Kokubo z Osaki. Wynikiem ich pracy był obszerny raport, w którym możemy przeczytać między innymi o doskonałych wynikach kwasu chlorogenowego w obniżaniu poziomu cukru we krwi, nawet u ludzi chorych na cukrzycę z insulinoodpornością.

Powyższych badań nie omieszkali skomentować Amerykańscy naukowcy, którzy do regulacji metabolizmu cukru „dołożyli” jeszcze zmniejszenie ryzyka wylewu oraz poprawę kondycji serca i układu krwionośnego.

Coś z naszego podwórka

Wyniki badań naukowych ze wszystkich zakątków globu to dla niektórych za mało – wciąż istnieje wielu zwolenników teorii spiskowej, która mówi o światowym spisku koncernów farmaceutycznych, chcących od osób otyłych wyłudzić dodatkowe pieniądze.

Skuteczność ekstraktu z zielonej kawy można jednak dostrzec śledząc fora internetowe i blogi osobiste, które zakłada przecież coraz większa liczba Polaków. Każdy, kto kiedykolwiek interesował się środkami na odchudzanie musiał trafić na historię Pani Magdy – pogodnej blondynki, która postanowiła podzielić się efektami zażywania ekstraktu z zielonej kawy. Dzięki takowej kuracji schudła aż 36 kilogramów i w minutowym materiale filmowym dzieli się spostrzeżeniami na temat tego preparatu.

„Moja córa, gdy zobaczyła, że tak schudłam, powiedziała: Ale z Ciebie laska!” – tymi słowami Pani Magda rozpoczyna opowieść o zielonej kawie. Widoczne efekty kuracji sprawiły, że specyfikiem tym zaczęły interesować się również inne kobiety z otoczenia Magdy: teściowa, mama i koleżanki. Jak sama przyznaje, one też mają problemy ze zbędnymi kilogramami, co było powodem wielu przykrych sytuacji w ich życiu.

Warto zwrócić uwagę, że kuracja Pani Magdy przebiegała pod okiem lekarza rodzinnego, który słusznie zaproponował zwiększenie częstotliwości rutynowych badań. W ten sposób chciał przekonać się, czy tak szybkie tempo utraty kilogramów nie wpływa negatywnie na zdrowie Pani Magdy. Wyniki za każdym razem okazywały się być bez zarzutów. „Nie mam żadnych skutków ubocznych, nic mi nie dolega, jestem rześka i nie mam problemów ze snem” – to według Pani Magdy kolejne plusy przyjmowania ekstraktu z zielonej herbaty.

Największym, prócz zgubionych kilogramów rzecz jasna, wydaje się być brak łaknienia na słodycze, cukier i jedzenie typu fast-food.

„Czuje się pewniejsza, już sam wygląd w lustrze, mniejsze rozmiary.. Ktoś mówi: Ale schudłaś! – to jest fajne” – podsumowuje swoje przemyślenia Pani Magda.

Kwas chlorogenowy – podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione wyniki badań, można jednoznacznie stwierdzić, że kwas chlorogenowy posiada unikalne właściwości. Odpowiada on między innymi za:

 • regulację poziomu glikemii,
 • regulację wchłaniania węglowodanów,
 • zapobieganie odkładania się węglowodanów w postaci tłuszczu,
 • detoksykację organizmu,
 • spalanie tkanki tłuszczowej,
 • ochronę przed wolnymi rodnikami,
 • spowolnienie procesu starzenia,
 • redukcję masy ciała,
 • zapobieganie zatorom,
 • wzmocnienie układu odpornościowego.

Warto pamiętać, że kwas chlorogenowy to tylko jedna z wielu substancji obecnych w zielonej kawie. Co warto wiedzieć o pozostałych jej składnikach?

Moc składników bioaktywnych

Zielona kawa zawiera w swoim składzie również diterpeny – związki owiane złą sławą z powodu nieznacznego podnoszenia cholesterolu we krwi. Ale ich obecność ma również pozytywne skutki dla organizmu, które z pewnością kierują bilans na plus.

Jeden z tych związków, kafestol, aktywuje enzym zwany S-transferazą, odpowiedzialny za szybki rozkład ksenobiotyków, czyli substancji chemicznej nie produkowanej przez ludzki organizm. Poza tym, kafestol i kahweol chronią komórki przed skutkami działania substancji kancerogennych poprzez aktywację specjalnych enzymów sprzęgających.

Kawa jest również nieocenionym źródłem witaminy PP – porcja ekstraktu z zielonej kawy może zaspokajać nawet 10 procent dziennego zapotrzebowania na ten związek. A ten jest niezwykle potrzebny do sprawnej pracy całego organizmu – odpowiada m.in. za prawidłową pracę mózgu, bierze udział w biosyntezie kortyzolu, tyroksyny i insuliny.

Zielona kawa nie tylko na odchudzanie

Ekstrakt z zielonej kawy, jak można przeczytać w tym artykule, jest pomocny nie tylko jako związek wspomagający odchudzanie. Wykazuje korzystne działanie w przypadku wielu chorób, co starano się udowodnić prowadząc badania na grupie ponad 125 tysięcy osób.

Dowiedziono, że regularne picie zielonej kawy skutecznie obniża ryzyko zapadnięcia na cukrzycę typu II zarówno u kobiet, jak też u mężczyzn. Do tej pory tajemnicą jest, który ze składników zielonej kawy może być odpowiedzialny za ten proces, jednak uważa się, że dużą rolę odgrywa tutaj wymieniany już kwas chlorogenowy, a także kofeina. Mechanizm działania może być tutaj dwojaki – zielona herbata przyspiesza metabolizm glukozy lub wzmaga tolerancję na insulinę.

Ciekawe rozwiązanie molekularne tej zagadki przedstawili naukowcy z University of California z Los Angeles, którzy uznali, że zielona kawa podnosi poziom jednego z białek wiążących hormony płci. Jego wzmożona produkcja reguluje stężenie m.in. testosteronu i estrogenów, które biorą udział w rozwoju cukrzycy typu II.

Poza tym dowiedziono, że zielona kawa zmniejsza również ryzyko zachorowania na różnego rodzaju nowotwory, między innymi sutka i jelita grubego. Źródłem takiego działania są prawdopodobnie wspomniane wcześniej diterpeny, które hamują wpływ czynników kancerogennych na komórki organizmu. W przypadku raka jelita grubego, dużą rolę odgrywa tutaj również wzmożona perystaltyka jelit wywołana działaniem zielonej kawy.

Podsumowanie

Kawa swą popularność zawdzięcza przede wszystkim swoim walorom smakowym i pobudzającym. Okazuje się jednak, że niektóre jej odmiany warto pić jeszcze z innych powodów – tak jest w przypadku zielonej kawy. W każdym jej ziarenku znajduje się swego rodzaju laboratorium biochemiczne, którego elementy ściśle współgrają, wywołując pozytywne efekty w obrębie całego organizmu.

Zielona kawa to bez wątpienia jeden z najlepszych środków na odchudzanie, dostępnych obecnie na rynku. Potwierdzona licznymi badaniami i opiniami ekspertów skuteczność sprawia, że na ten typ kuracji odchudzającej decyduje się coraz większa liczba osób. Warto zaznaczyć, że tego typu terapia, poza zgubieniem wagi, spowoduje także ogólną poprawę zdrowia i samopoczucia.

Szukając ekstraktu z zielonej kawy warto jednak zaufać najlepszym producentom. Preparat z niepewnego źródła może zawierać dużo mniejszą ilość dobroczynnych składników niż deklarowana na opakowaniu, przez co efekty kuracji odchudzającej nie będą już tak dobre. Nie warto więc kosztem niższej ceny narażać się tak naprawdę na stratę pieniędzy i zawiedzione oczekiwania.

Jaka jest Twoja opinia o tym produkcie?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić ten produkt!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten produkt.

65 opinii

 • Uwielbiam różnego rodzaju kawy, a w momencie kiedy dowiedziałam się o zbawiennych właściwościach zielonej kawy, postanowiłam spróbować. Było to około miesiąca temu, udało mi się schudnąć 4 kg. Jestem zadowolona i na pewno nie zaprzestanę stosowania tej kawy w swojej diecie.

 • Biorę tabletki na odchudzanie od 2 tygodni i jak na razie mogę powiedzieć, że czuję się lżejsza. Również piję zieloną kawę i mi jakoś smak nie przeszkadza 😛 Myślę, że pewnie dlatego, że piję również herbatę zieloną liściastą i jestem już przyzwyczajona

 • Marta Rakowska

  Nie byłam do zielonej kawy pozytywnie nastawiona, ale poczytałam i się przekonałam. Stosuje już miesiąc i udało mi się schudnąć kilka kg, jestem bardzo zadowolona bo czuje się świetnie.

 • Zielona kawa doskonale wspomaga procesy odchudzania, dużo na ten temat czytałam i nawet rozmawiałam z lekarzem rodzinnym, również poleca. Opinie są naprawdę zachęcające. Chyba skusze się na ten suplement. A jakie są wasze odczucia? Jestem ciekawa opinii ludzi, którzy stosowali.

 • Ja nie mogłam się w ogóle przekonać do picia zielonej kawy. Ja wiem, że zdrowa ale ten posmak ohydny. Już chyba wolę przerzucić się na tabletki z ekstraktu jak zielona kawa max itp.

 • Od pewnego czasu pije zielony jęczmień, czy ma on podobne działanie do zielonej kawy? Widziałam ja już kilka razy w aptekach, fajnie ze udało mi się trafić na ten artykul, może zamówie 🙂

 • Po miesiącu spożywania zielonej kawy moja waga się zmniejszyła! Należy tylko uważać na tańsze specyfiki podszywające się pod nią

 • Próbowałam już wielu suplementów diety z różnymi skutkami, więc jestem skłonna spróbować teraz zielonej kawy. Ponieważ nie piję kawy na co dzień bardzo miło słyszeć, że jest ona dostępna również w formie tabletek. Czy ktoś mógłby polecić konkretną firmę lub produkt? Które tabletki kupowaliście?

 • e tam, dla mnie zielona kawa to kolejny bajer, może i wspomaga trawienie i metabolizm ale jest masa innych rzeczy które zrobią to lepiej, taniej i mają dobry smak. chociażby soki świeżo wyciskane. niby nic a naprawdę przyspieszają metabolizm a w porównaniu do zielonej kawy są smaczniejsze i tańsze i łatwo dostępne

 • Kupiłam zieloną kawę bo wyczytałam że pomaga w redukcji masy ciała i usuwa toksyny z organizmu, niestety nie koniecznie się do niej przekonałam :C Pijam czasami jak nachodzi mnie motywacja na schudnięcie, ale obawiam się że takie picie raz na czas, nie da efektów

 • A mnie zielona kawa pobudza do działania. Zacząłem ją brać 3 tyg. temu i nawet zmotywowało mnie to do zapisania się na pływanie, a muszę jechać przez pół miasta. Wstąpił we mnie duch wojownika 🙂 i to nie tylko o odchudzanie, ale i o całe moje życie. A dużo muszę zmienić, zaczynając od pracy, a kończąc na życiu osobistym.

 • Czy kwas chlorogenowy jest tą samą substancją czynną, która znajduje się w zielonej herbacie? Bo czytałam, że ona również wspomaga odchudzanie przez zmniejszenie łaknienia i ogólnie jest zdrowa, a jednak dużo tańsza.

 • Kupiłam kiedyś na promocji zieloną kawę. Po pierwszym spróbowaniu nie posmakowała mi. Leżała w szafce długi okres czasu. Do czasu, gdy przeczytałam o jej zaletach. I wiecie co, dopiero wtedy mi posmakowała. Bo zmieniłam podejście. Zwykle co zdrowe, to nie smaczne. Ale czasem trzeba drugiego podejścia. Tak było w moim przypadku. Polecam, bo naprawdę warto ją pić. Szczególnie, gdy nie wyobrażamy sobie życia bez kawy.

 • Tak, trzeba uważać na podróbki zielonej kawy, tak jak każdego naturalnego specyfiku, bo nie mają już takiej skuteczności w spalaniu tłuszczu jak oryginalna zielona kawa. Masa osób potwierdza jej skuteczność w poprawie metabolizmu. Niczym się nie ryzykuje, gdyż preparat nie posiada skutków ubocznych.

 • Od jakiegoś czasu dużo mówi się właśnie o zielonej kawie. Zastanawiam się tylko jaki efekt byłby gdyby nie przyjmować tabletek a pić zaparzoną zieloną kawę? Czy ktoś z was już próbował? Może wiecie jaki smak ma taka kawa?

 • Do tej pory w odchudzaniu nie stosowałem tego typu środków. Wiele razy natomiast korzystałem z tzw. spalaczy tłuszczu, czyli typowo sztucznych suplementów diety. Ich dużą wadą były skutki uboczne w postaci nadmiernej, a nawet patologicznej potliwości, problemy z zasypianiem i bóle głowy. Po zastosowaniu zielonej kawy takich efektów nie widzę, a za to zdecydowanie poprawił mi się metabolizm i przemiana materii

 • Zielona kawa to naprawdę dobry zamiennik zwykłej kawy czarnej. Wszystkie korzyści tj. redukcja masy ciała bez zmiany żywienia powodują, że warto jest wydać na nią ponad 100 zł

 • sama zielona kawa jak i wszystkie inne składniki nie doprowadzą do tego, że zaczniemy chudnąć. Chodzi o połączenie diety i ćwiczeń – wtedy taka kawa może być bardzo pomocna.

 • Magdalena47709

  zgadzam się, że zielona kawa ma smak ohydny ale jednak słodząc sporo trochę wytrzymałam i 2 kg mniej. Zdrowa i działająca to na pewno

 • Też nie lubię jej smaku, ale jednak efekty po dłuższym stosowaniu są rewelacyjne. Zielona kawa jednak nie jest taka zła jak myślałem przed jej stosowaniem

 • Jako ogromna miłośniczka kawy, cieszę się, że jest taki produkt, który trafia w moje gusta i pozwala spalić tkankę tłuszczową 🙂
  Osobiście nie wierzę, że sam fakt stosowania zielonej kawy uczyni mnie drugą Hilary Swank. Jednak jestem zwolenniczką picia jej w postaci suplementu, jako dodatek do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej 🙂

 • Jak często należy stosować zieloną kawę? To w takim razie jaka musi być cena, by okazało się że to jest taka zielona kawa, która ma takie właściwości opisane w artykule powyżej. I gdzie można ją konkretnie kupić? Bo prócz kraju z jakiego pochodzi zielona kawa nie jest wspomniane w artykule GDZIE można zakupić.

 • Jeśli wyżej podane efekty działania zielonej kawy są prawdziwe, to z pewnością warto jej spróbować. Razem z dietą i dużą aktywnością fizyczną powinna wiele zdziałać. Patrząc jednak na cenę preparatów, to chyba bardziej opłaca się kupić zieloną kawę w czystej postaci.

 • Może i są efekty ale według mnie ta zielona kawa smakuje okropnie, nie jestem w stanie się zmusić do jej stosowania.

 • zielona kawa dzięki której można schudnąć? Jestem na tak. A skoro minimalizuje ryzyko pewnych chorób to już teraz powinniśmy przestać to czytać i kupować.

 • Smak, smakiem. Jak to się mówi – im gorzej lekarstwo smakuje, tym lepiej działa. A właśnie mianem lekarstwa możemy określić zieloną kawę, jeśli przyjmujemy ją w celu zrzucenia kilku kilogramów lub zapobieganiu zawałowi. Moja mama – ze względów zdrowotnych – przyjmuje zieloną kawę i rzeczywiście udało jej się schudnąć (mimo że to nie był główny cel). Ale smaku rzeczywiście nie lubi 😛

 • Smakowo nie najlepiej się prezentuje (Ale idzie wytrzymać) dla efektu który uzyskałem dzięki kawie można przeżyć jej smak, chodź z czasem idzie się przyzwyczaić, ja schudłem 6 kg po miesiącu stosowania no i druga sprawa, że odstawiłem normalną kawę lepiej pić coś z czego są korzyści 🙂

 • Smak tragiczny, nie oszukujmy się. Ale warto się trochę przemęczyć dla zdrowia. Zielona kawa rewelacyjnie wpłynęła na początkowy etap mojego odchudzania i dała motywację do starań o lepszy wygląd.

 • Marcelina Kozłowska

  Zielona kawa to świetny pomysł, by zrzucić kilka kilogramów bez wysiłku. Jak napisał autor tekstu – zrzucenie kilogramów jest możliwe w przypadku każdej osoby, która zdecyduje się na zażywanie preparatu na bazie zielonej kawy. To świetny pomysł dla wszystkich, którzy nie mają czasu na siłownię, a chcą zrobić coś dla siebie.

 • Zielona kawa jest bardzo dobra w smaku ( zupełnie nie rozumiem ludzi którym nie smakuje). Hamuje apetyt- nie chce mi się w ogóle podjadać pomiędzy posiłkami. Wraz ze zdrowym odżywianiem tworzy idealny duet w walce z nad programowymi kilogramami.

 • Do smaku zielonej kawy można się przyzwyczaić , nie możemy oczekiwać spektakularnego efektu , stopniowo pomaga zrzucic pare kilogramów , wazna jest przy tym dieta i wysilek fizyczny .

 • Kiedyś udało mi się na promocji upolować zieloną kawę. Przyznam szczerze, nie wiedziałam czego się po niej spodziewać, chciałam spróbować czegoś nowego. Na początku w ogóle mi nie posmakowała . Dosyć długo leżała schowana gdzieś w szafce. Dopiero później, przez przypadkowy artykuł w internecie ponownie do niej wróciłam i stwierdziłam, że warto ją pić chociażby dla efektów zdrowotnych. Po jakimś czasie zauważyłam, że schudłam dosyć sporo, odkąd zaczęłam ją pić – prawie 4 kg w ciągu miesiąca. Po pewnym czasie przyzwyczaiłam się do jej specyficznego smaku 😉 Przybyło mi też energii, odkąd pijam zieloną kawę mam dużo większą motywację do działania, podejrzewam, że to dzięki niej.

 • Czy podczas stosowania Zielonej Kawy w odchudzaniu, występują jakieś efekty uboczne?

 • Wspólnie z mamą pijemy zieloną kawę od ponad roku. Na pewno wspomogła ona nasze odchudzanie ponieważ obie schudłyśmy 10-12 kg w 3 miesiące 🙂 A od smaku obie się przekonałyśmy! Czarnej kawy u nas w domu już od dawna nie ma, a gości częstujemy zieloną i szczerze wszystkim polecam! 🙂

 • Spożywam zieloną kawę od miesiąca. Na początku bardzo sceptycznie do niej podeszłam, nie spodziewając się cudów. Po miesiącu stosowania, muszę stwierdzić, że na pewno wyraźnie poprawiła mi się przemiana materii. Dużo łatwiej trafię pokarmy, brak problemów ze wzdęciami. Smak nie powala, jednak tabletki już nie są takie koszmarne. Myślę, że dla dobrego samopoczucia warto się trochę przełamać i regularnie stosować zieloną kawę.

 • stosuję tabletki z zieloną kawą plus oczywiście racjonalne żywienie (bez żadnej specjalnej diety) i dużo wody mineralnej. od 3 mscy i schudłam 7 kg – może nie nie jest to jakiś powalający wynik, ale jak na to, że nie stosowałam się splecjalnie do żadnych diet ani ćwiczeń,to jak dla mnie rewelacja! :))

 • Kawę pijam codziennie, ale czarną. Niestety odbija się to na moim zdrowiu, które i tak nie jest najlepsze. Niedobór magnezu a do tego otyłość. Trafiając na zieloną kawę zastanawiałem się czy da się wyeliminować choć jedną z dolegliwości. Jak na razie próbuję, lecz skutek nie jest zauważalny. Jednak myślę, że to kwestia czasu. Smak jest neutralny, nie tak dobry jak czarnej, jednak znośny. Będę stosować jeszcze przez jakiś czas, jesli nie da efektu nadal, przestanę.

 • Ile można schudnąć od przyjmowania tych preparatów zawierających wyciąg z zielonej kawy? Wystarczy to czy bez diety się nie obejdzie?

 • Zielona Kawa jest bardzo dobrym suplementem. Ponieważ w przeciągu 3 tyg. schudłem 7kg bez wysiłku. Polecam.

 • Czytałam wiele opinii Doktora Oz na temat magicznych ziarenek zielonej kawy. Codziennie piję czarną kawę i podobnie jak Mati, widzę coraz więcej skutków ubocznych np. wahania ciśnienia czy wypłukiwanie magnezu z organizmu. Troszeczkę obawiam się, że picie zielonej kawy też nie wpłynie pozytywnie na mój organizm. Zastanawiam się nad stosowaniem naturalnych suplementów diety, które wspomagają odchudzanie i regulują poziom cholesterolu. Jest bardzo wiele różnych reklamowych tabletek zarówno w internecie jak i telewizji. Co o tym myślicie? Ktoś może słyszał o Green Coffee 5K czy nawet innych podobnych tabletkach? Bardzo chętnie poczytam opinie na temat różnych preparatów. Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia!

 • Zdecydowanie polecam! Sama stosuję, choć nie mam nadwagi.Te tabletki są bezpieczne, bo to nic innego jak ekstrakt z zielonej kawy. To tak jak by zarzywać skrzyp polny na włosy i paznokcie. Nie są to natomiast stricte tabletki na odchudzanie, bo zielona kawa posiada też inne właściwości, niż spalanie tłuszczu. A że i tego pilnują, bo nieestetyczne grudki na udach, popularnie zwane cellulitem, też są mniejsze. Kluczowy jest tutaj kwas chlorogenowy 🙂

 • Zielona kawa pobudza do działania. Zacząłem ją brać 3 tyg. temu i nawet zmotywowało mnie to do zapisania się na pływanie, a muszę jechać przez pół miasta. Wstąpił we mnie duch wojownika 🙂 i to nie tylko o odchudzanie, ale i o całe moje życie. A dużo muszę zmienić, zaczynając od pracy, a kończąc na życiu osobistym.

 • Polecam wszystkim! Zielona kawa jest warta swojej ceny, pomogła mi w utracie kilku zbędnych kilogramów 🙂

 • W życiu bym nie pomyślał, że dzięki Zielonej Kawie można się odchudzić.

 • Na początku nie mogłam przekonać się do picia, bo posmak ma naprawdę okrooopny! 😀 Ale dla zbawiennych działań warto się pomęczyć.

 • Uwielbiam zieloną kawę. Może i nie jest zbyt dobra, ale pomaga mi schudnąć. Naprawdę warto spróbować

 • Cześć i czołem !
  Chciałam podzielić się doświadczeniem z suplementami/tabletkami na odchudzanie. Otóż w mojej długiej walce ze zrzuceniem ostatnich podlych 6 kilogramów, próbowałam różnych rzeczy – mam wolny metabolizm, i nawet przy bardzo niskokalorycznej diecie i ruch idzie to wooooooolno i opornie. Tak więc szuka człowiek pomocy gdzie może 😉
  I powiem wam tyle – dużo jest idiotycznych cukiereczków i suplementów na półkach drogeryjnych które jedyne co zniwelują to wasze cenne pieniążki – waga ani rusz!
  Ale! Dwie rzeczy naprawdę działają – CLA z zieloną herbatą i właśnie zielona kawa! Polecam to drugie zwłaszcza – dzięki suplementowi z zielonej herbaty (na mieciąc starczyly mi dwa opakowania) poszło 3 kg i NIE WRACA! Zobaczymy jak będzie dalej 😉

 • Dosyć drogi produkt, ale skuteczny. Ma niezbyt przyjemny posmak, ale idzie się przyzwyczaić

 • Wie ktoś, gdzie możemy jeszcze spotkać kwas chloregenowy?

 • Zgadzam się, jeżeli chodzi o zieloną kawę nie ma sobie równych w walce z nadwagą.

 • Skutki ma zbawienne, ale ten posmak…ochyda! Ciężko się przyzwyczaić

 • Zielona kawa usprawnia proces odchudzania dzięki zmianom w obrębie metabolitycznym, dzięki czemu sprzyja utrzymaniu zdrowej i szczupłej sylwetki, co w dzisiejszych czasach nie jest wcale takie łatwe.

 • Zacząłem odchudzanie to była zielona herbata. Jak dowiedziałem się że jest coś takego jak zielona kawa, to od razu spróbowałem. Efekt super. Smak wspaniały. Polecam każdemu kto nie pił nigdy zielonej kawy.

 • trzeba kupować tabletki czy zwykła zielona kawa z marketu wystarczy do odchudzania?

 • Czy zielona kawa ta po zaparzeniu rzeczywiście jest zielona? I czy w smaku chociaż trochę dorównuje normalnej kawie?

 • Ta kawa to genialny wspomagacz przy odchudzania, mi bardzo smakuje i jak najbardziej jestem w stanie polecić, jednak ta cena…

 • Kawa to mój ulubiony napój, a to że jeszcze pomaga w odchudzaniu jest świetne, Zauważyłam że po mięsiącu zgubiłam 3 kg

 • właśnie niedawno mi się obiła o uszy nazwa zielona kawa. podobno poza właściwościami odchudzającymi to działa lepiej niż zwykla, tradycyjna kawa. i dla studentów zbawienna w czasie sesji, czy to prawda?

 • Czy ktoś ma sposób aby jej smak nie był aż tak okropny?

 • Uwielbiam zieloną herbatę, więc zdecydowałam się na wprowadzenie do swojej diety również zielonej kawy. Piję ją kilka razy w miesiącu, bo niestety, ale może wypłukiwać magnez z organizmu. Bardziej spożywam ją dla przyjemności, a nie dla konkretnych efektów

 • Zielona kawa to naprawde ciekawa opcja. Juz od pol roku pije wyłącznie zielona kawę i w połączeniu z prowadzeniem sportowego trybu życia i specjalnej diety osiągnąłem bardzo dobre efekty. Schudłam 8 kg. Poza tym ma bardzo ciekawy smak, a cena nie jest zbyt wygórowana. Naprawde warta wyprobowania

 • Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że zielona kawa jest nie tylko moją ulubioną kawą, ale także jednym z niewielu skutecznych i co najważniejsze naturalnych czynników wspomagających zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. O jej właściwościach dowiedziałam się jakieś pół roku temu i pijam ją systematycznie, a zarazem systematycznie waga leci w dół 🙂 Może nie jakoś szczególnie, to przecież tylko kawa, ale efekty na pewno widoczne.

 • Smaku zielonej kawy nie znoszę! Ale po zmieszaniu z odrobiną czarnej jakoś jestem w stanie ją przełknąć. Daje mi niezłego kopa, zwłaszcza, gdy pije ją przed treningami, czasem rano. Jestem zadowolona z jej właściwości, chociaż smak ma okropny.

 • Zielona kawa ma fatalny smak, dla mnie jest gorzka. Łączę ją z syropami owocowymi, wtedy przełknę każdą ilość tej kawy. Schudłam 4kg w miesiąc regularnie ćwicząc.

 • Lepiej pić zieloną kawę niż wchłaniać wszystkie cuda jakie można znaleźć w jakichś tabletkach odchudzających. Naturalne sposoby są zawsze najlepsze, przynajmniej w kwestii zdrowia, a sama zielona kawa wydaje się być ciekawą alternatywą dla chemii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.